8Heliks Ar-Ge ve Biyoteknoloji San. Tic. A.Ş, 2018 yılından bu yana sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek arge çalışmalarına başlamıştır. ARGE laboratuvarında hem yeni kit çalışmaları gerçekleştirilmiş hem de bir çok proje desteği almıştır. Bu çalışmalar sonucunda yerli üretim olarak 'Heliks Sequality'  markasıyla genetik tanı testleri üretmeye başlamıştır.

Gelişmiş DNA testi için teşhis kitleri ve çözümlerinde öncüyüz. Amacımız, sıkıcı protokolleri ortadan kaldırmak ve laboratuvar iş akışlarını basit, hızlı ve kullanımı kolay çözümlerle düzene koymaktır. Böylece tüm hastalar mümkün olan en kısa sürede doğru teşhis ve daha hızlı tedavi alırlar.

VİZYON VE MİSYONUMUZ

Vizyonumuz, uluslararası pazarda pratik, düşük maliyetli ve yüksek kalitede yeni nesil teknolojiye sahip tanı ve araştırma kitleri üreterek son kullanıcılara ulaşmaktır.

Misyonumuz ise, vizyonumuz doğrultusunda, sektörel ihtiyaçların karşılanması için pratik, düşük maliyetli ve yüksek kalitede yeni nesil teknolojilere ayak uydurabilen hızlı tanı ve araştırma kitlerini üretmeyi hedeflemekteyiz.